Przegląd samochodu przed wakacjami. Na co zwrócić uwagę? 

Przegląd samochodu przed wakacjami. Na co zwrócić uwagę? 

Wybierając się na wakacje własnym samochodem, zawsze warto przygotować się na każdą ewentualność, a więc pomyśleć zarówno o dodatkowym ubezpieczeniu pojazdu, jak i o jego przeglądzie. Dzięki wykonaniu tych czynności będzie można wyruszyć w podróż ze spokojniejszą głową, nie martwiąc się o różnego rodzaju zdarzenia losowe, które mogą nas spotkać po drodze.

Przegląd samochodu przed wakacjami — najważniejsze elementy

To, co na pewno trzeba sprawdzić, to stan układu hamulcowego. Bez wątpienia hamulce są jednym z takich elementów, które mocno warunkują poczucie bezpieczeństwa w samochodzie. Warto więc skontrolować stan klocków hamulcowych oraz tarcz, bo te elementy po prostu ulegają regularnemu zużyciu. Kolejnym elementem do kontroli jest stan techniczny opon oraz tego, czy mamy w nich odpowiednie ciśnienie (oczywiście kluczowe jest też dostosowanie odpowiedniego rodzaju opon do konkretnej pory roku). Zawsze warto też sprawdzić stan świec, gdyż ten element także cyklicznie się wymienia. Jeśli natomiast planujemy długą podróż w upale, na pewno warto zatroszczyć się o sprawnie działającą klimatyzację. Najlepiej sprawdzić, czy jest nabita i ewentualnie dla własnego zdrowia skontrolować jej czystość, a więc zająć się jej odgrzybieniem. Dodatkowo warto też uzupełnić stan wszystkich płynów, a więc skontrolować poziom oleju silnikowego, płynu do spryskiwaczy oraz płynu chłodniczego, oraz hamulcowego. Dzięki takiej kontroli płynów eksploatacyjnych zaoszczędzimy czas i pieniądze. Dlatego też przegląd auta przed podróżą powinien być przez nas wykonywany zawsze wtedy, kiedy chcemy zapewnić sobie udany wyjazd.

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd — czy warto?

Ubezpieczenie Autocasco bardzo często działa na terenie całej Europy, jeśli więc mamy je wykupione to już dysponujemy pewnym zabezpieczeniem na wyjazd, także w sytuacji, kiedy opuszczamy granice kraju. Dodatkowo przydatny może się okazać specjalny pakiet Assistance, dzięki któremu ubezpieczamy się od wszelkich sytuacji, jakie mogą nas spotkać na drodze. Takie ubezpieczenie możemy też wykupić bezpośrednio przed wyjazdem w formie ubezpieczenia krótkoterminowego, które również będzie obowiązywało na terenie całej Europy. Może ono obejmować na przykład okres dwóch tygodni lub miesiąca, a w ramach tego ubezpieczenia na przykład będziemy dysponować ubezpieczeniem NNW. Dzięki takiej opcji można spokojnie wyruszyć w drogę mając świadomość tego, że niezależnie od sytuacji, ubezpieczenie pomoże nam wybrnąć z każdej, możliwej sytuacji, jaka może się nam przytrafić.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »