Od czego zacząć jazdę na rolkach?

Od czego zacząć jazdę na rolkach?

Każda forma aktywności fizycznej ma pozytywny wpływ na nasz organizm i warto ją pielęgnować. Wśród tych chętnie wybieranych form bez wątpienia obecnie wymienić możemy również jazdę na rolkach. Jada na rolkach angażuje dużo mięśni, nie wymaga specjalnego sprzętu ani miejsca do uprawiania takiego sportu, dlatego każdy może z takiej aktywności skorzystać i czerpać korzyści prozdrowotne całymi garściami. Jeśli jednak ktoś do tej pory na rolkach nie jeździł, pewnie będzie się zastanawiał jak zacząć.

Zaczynamy jazdę na rolkach

Rolki dla początkujących mogą się wydawać dość trudne do opanowania, w końcu można powiedzieć, że wkładamy buty, które pod podeszwą mają kółka. Niewątpliwie ciekawe rozwiązanie, ale jednak trzeba utrzymać na tych kółkach równowagę. I to właśnie w przypadku początkujących miłośników rolek będzie najważniejsze. Trzeba nauczyć się utrzymać na rolkach równowagę, jednocześnie w trakcie nauki jazdy trzeba się liczyć z tym, że mogą pojawić się jakieś upadki, dlatego warto wypracować sobie technikę upadania, tak by były one jak najmniej bolesne. Jeśli ktoś ma problemy z utrzymaniem odpowiedniej równowagi, na rolkach to również  może sięgnąć po ochraniacze na kolana i na łokcie, by uniknąć stłuczeń i ran po kontakcie z nawierzchnią.

Dopasowanie rolek

Rolki do nauki jazdy powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane do osoby, która będzie ich używać. To kluczowa sprawa, na którą trzeba zwrócić uwagę, wybierając rolki. Bez przymierzenia nie da się ich kupić. Trzeba dokładnie je skontrolować, sprawdzić jak będą wyglądać i czy po założeniu będziemy czuć się w nich komfortowo. Niezależnie czy będzie chodziło o rolki damskie dla początkujących czy rolki męskie, w ten sposób można mieć pewność, że nauka jazdy będzie przebiegać komfortowo. Po tym, jak uda się wypracować swobodny, stabilną postawę na rolkach będzie można przejść do kolejnych kwestii nauki jazdy.

Chcąc jeździć na rolkach, trzeba nauczyć się podstaw. Trzy podstawowe zasady, jakie musi zapamiętać każdy adept jazdy na rolkach to: ugięte kolana, lekko pochylona sylwetka i zawsze odpychanie się delikatnie na boki. Jednocześnie trzeba zapoznać się z tym, jak na rolkach skręcać i pamiętać o hamulcu, który znajduje się w jednej z rolek z tyłu w formie niewielkiego sześcianu, który po zetknięciu z ziemią spowoduje nasze zatrzymanie.

Początkowo jazda na rolkach może się wydawać dość trudna, jednak po opanowaniu podstawowych ruchów każdy będzie w stanie sobie z tym radzić, a sama jazda da dużo dobrej zabawy.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »