Jak się ubrać na ślub siostry?

Jak się ubrać na ślub siostry?

Ślub członka rodziny jest zawsze wydarzeniem wyjątkowym. Przygotowania zaczynają się na długo przed samym aktem zaślubin i są szczególnie stresujące dla najbliższych członków rodziny. Sytuacja komplikuje się, gdy jesteśmy siostrą panny młodej i pojawia się pytanie, jaka sukienka na ślub siostry będzie właściwa?

Jak wybrać modną sukienkę na wesele?

W pierwszym odruchu każda z nas zastanawia się, jakie są aktualnie najmodniejsze sukienki na wesele. Chcemy wyglądać jak najpiękniej i olśnić gości swoją kreacją. W tym miejscu warto się jednak zatrzymać i rozważyć czyhające na nas niebezpieczeństwo. Kreacje weselne są bowiem bardzo ważnym elementem samej uroczystości, ale musimy nawet jako najbliższa rodzina znać hierarchie. Nie wolno nam zapomnieć, że w całej tej uroczystości najważniejsza jest nasza siostra, a nie my. To panna młoda tego dnia powinna być w centrum uwagi wszystkich. To jest jej dzień, więc ona i suknia powinny być najpiękniejsze, by przyciągać wszystkie spojrzenia i zbierać wszelkie komplementy. Jeśli nasz strój przebije suknie panny młodej, nie zostanie to odebrane zbyt dobrze.

Odpowiednia sukienka na ślub siostry

Na szczęście takich przypadków możemy dość łatwo uniknąć. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby nasza sukienka nie była w kolorze białym czy jasnym. Tego dnia kolor ten zarezerwowany jest dla panny młodej, zwłaszcza dotyczy to osób, które z racji znajomości czy jak w twoim przypadku powiązań rodzinnych, będą blisko nowożeńców. Nie decydujmy się też na czarny kolor, który będzie zbytnim kontrastem dla sukni ślubnej.

Sama sukienka powinna być oczywiście dostosowana do typu urody, pory roku oraz aktualnie obowiązujących trendów. Jeśli ślub odbywa się zimą lub w miesiącach jesiennych, to wybierzmy nieco grubszą tkaninę jak aksamit czy satyna. W przypadku letnich wesel z otwartym wyjściem na teren doskonale sprawdza się sukienka koktajlowa. Nie unikajmy też wzorów. Doskonałe będą choćby kwiaty na sukience, o ile oczywiście ślub odbywa się w miesiącach letnich. Pamiętajmy też, aby nasza sukienka była wygodna. Wesele, które odbywać się będzie po zaślubinach, oznacza dużo aktywności i tańca. Jako siostra panny młodej będziemy wielokrotnie proszone na parkiet i kiedy nasza sukienka będzie zbyt obcisła czy krępująca ruchy, to wesele może przerodzić się w prawdziwy koszmar.

Dobrze dobrane kreacje weselne

Prawda to dla wszystkich pań oczywista, ale zawsze warto ją przypomnieć. Sukienka powinna być dobrze dobrana. Co to oznacza w praktyce? Że ma tuszować ewentualne niedoskonałości naszej figury i uwypuklać atuty. Z tym ostatnim nie należy też przesadzać. Zbytnio wyeksponowany biust czy wyjątkowo krótka spódniczka nie wywołają raczej fali entuzjazmu. Zatem jeśli jesteśmy osobą z niewielkim biustem, szczupłymi ramionami, a jednocześnie mamy dobrze zbudowane nogi, to wybieramy suknie o kroju trapezu. W przypadku sylwetki chłopczycy szukamy kreacji z dekoltem w kształcie V. Nie zapominajmy też, że sukienka powinna być dostosowana do typu naszej urody. Chodzi tu nie tylko o jej krój, ale też kolory. W tym przypadku dobrze kierować się zasadą umiarkowanego kontrastu, gdzie dla przykładu osoby o jasnych włosach szukają sukienek w niebieskich czy zielonych kolorach.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »