Jak się nie ubierać latem do pracy? 

Jak się nie ubierać latem do pracy? 

Lato to wyjątkowo przewrotny okres dla każdej osoby, która dba o odpowiedni ubiór. Z jednej strony, robi się ciepło i przyjemnie, modne jest ubieranie się w sposób bardzo lekki i przewiewny, a najlepiej byłoby wskoczyć w bikini i udać się na najbliższą plażę. Niestety życie nie jest takie proste i pomimo tego, że słońce i temperatura na zewnątrz zapraszają do wyjazdu na plażę, trzeba się wybrać do pracy i zadbać o odpowiedni strój przez osiem godzin w biurze czy innym pomieszczeniu służbowym. Jak pogodzić potrzeby lata z potrzebami odpowiedniej elegancji? Jak się nie ubierać do pracy i co zrobić zamiast tego? Razem z specjalistami ze sklepu Ozonee spróbujmy wymyślić przynajmniej kilka sposobów na lato w pracy.

Nie odsłaniajmy za dużo ciała

Pierwszą rzeczą, jaka nam się narzuca przez ciepłe miesiące roku, to odsłonić jak najwięcej ciała. Jest to w końcu czas, kiedy trzeba się opalić. Sęk w tym, że niewiele jest bardziej nieodpowiednich pomysłów na strój do pracy niż dużo odsłoniętego ciała. W zeszłym sezonie bardzo modne były zwiewne sukienki na cieniutkich ramiączkach, które odsłaniały niemal cale plecy oraz prezentowały się z wyjątkowo dużym dekoltem. Do pracy jest to jednak strój nieodpowiedni i jeśli nie chcemy się narazić na złamanie nawet niepisanego dress-code, należy raczej unikać tego podejścia.

Co zamiast dużego dekoltu i wycięcia na plecach? Klasyczne sukienki koszulowe, tak zwane szmizjerki. Tego typu sukienki to znakomity pomysł także dlatego, że niezależnie od naszego rozmiaru, prezentują się one elegancko i pozwalają nam dzięki swojej zwiewności na przeżycie gorącego dnia bez większych problemów. Warto jest wybierać zwłaszcza lniane sukienki tego typu, które są najlżejsze i najlepiej radzą sobie z wysokimi temperaturami latem. Zamiast lnu można postawić też na wiskozę lub tencel.

Nie odsłaniaj stóp

Drugi nieodzowny element lata to odsłonięte stopy. Japonki i wszelkiego rodzaju sandały, w których but na stopie trzyma się tylko dzięki sznureczkom, to na pewno wielka przyjemność w lecie. Niestety, w pracy jest ona niedozwolona i tylko jeśli nasze obowiązki nie wymagają zbyt dużej elegancji, można się zdecydować na but typu peep-toe lub coś z odsłoniętą piętą. Ale tylko pod warunkiem, że mamy bardzo dobrze zadbane stopy. Zamiast takich butów najlepiej jest wybrać po prostu mokasyny lub baleriny, które są uniwersalne i bardzo lekkie.

Spódnica na lato do pracy

Spódnice na lato to kolejna zachęta, by skracać i kolejny przykład tego, że nie można iść tą drogą za daleko. Spódnice wyjątkowo krótkie, zwłaszcza obcisłe i gładkie, nie pasują do letniego stylu. Tutaj jest to oczywiście trochę bardziej skomplikowane, bo takie spódnice nie są zakazane w miejscu pracy, ale w ciepłe miesiące, zwłaszcza w te gorące, znacznie lepiej jest wydłużyć spódnicę poza kolana, rozkloszować ją i dodać kolorów. Szerokie i zwiewne spódnice z motywami kwiatowymi to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie nawet na bardzo poważne spotkania biznesowe, ponieważ są skromne i modne zarazem, co jest połączeniem znakomitym na każdą okazję.

Jak się nie ubierać latem do pracy? 
5 (100%) 1 vote
Poprzedni «
Następny »