Czy wypada zakładać sportowe buty do sukienki? 

Czy wypada zakładać sportowe buty do sukienki? 

Jeszcze kilkanaście lat temu buty sportowe do sukienki uznane by zostały za pomysł co najmniej kontrowersyjny, a stylizacje z butami sportowymi jako zupełnie niestosowane, jeśli chodzi o większość imprez czy wydarzeń rodzinnych. Współcześnie takie połączenie jest nie tylko dozwolone, ale też wysoce wskazane, co wiążę się ze swoistym awansem społecznym, jaki dotknął sportowe buty. Stylizacje, które przewidują takie połączenie, pojawiają się zatem coraz częściej.

Buty sportowe do sukienki?

Początkowo sportowe buty nie pasowały do każdej sukienki. Dziś możemy je łączyć prawie dowolnie. Oczywiście nadal lekkie obuwie będzie wyglądać absurdalnie w połączeniu ze zwiewną suknią balową, jednak jeśli chodzi o spódnicę z koła, obcisłe bandażówki, jenasową mini czy elegancką sukienkę, to wystarczy jedynie właściwie dobrać buty sportowe.

Stylizacje z butami sportowymi

W takiej stylizacji możemy pokazać się dosłownie wszędzie. Na rynku nie brakuje eleganckich butów sportowych, które możemy wykorzystać. Tenisówki, buty typu slip czy nawet zwykłe adidasy, znajdziemy w każdym modelu, stylizacji i kolorze. Nie czeka nas zatem problem ze znalezieniem odpowiednich butów. Jedyne, nad czym musimy się pochylić, to jak najkorzystniejsze połączenie tych dwóch rodzajów odzieży.
Zaletą butów sportowych jest oczywiście ich wygoda oraz uniwersalność. W porównaniu do szpilek można tu mówić wręcz o komforcie stopy, biją też na głowę czółenka, a nawet baleriny. Doskonałym połączeniem są na przykład czarne lub białe tenisówki dobrane do prostej sukienki nad kolanem. Zachowawczy kolor oraz prosty wzór doskonale podkreślą elegancką górę. Z kolei buty sportowe w odważnych i nasyconych kolorach możemy nosić do jeansowych spódniczek i zwiewnych, białych sukienek. Kolorowe buty możemy łączyć ze stylem boho, luźnymi zestawami, długimi spódnicami. Największym problemem jest połączenie masywnych sneakersów z sukienkami. W tym przypadku musi zadbać o to, aby góra wyrównywała proporcje całej stylizacji. Nie do końca sprawdzą się tutaj lekkie i zwiewne sukienki. Właściwsza będzie raczej długa spódnica.

Najbardziej uniwersalnym i sprawdzonym wyborem są jednak buty sportowe w kolorze białym. Nie tylko można je łączyć z większość dostępnych na rynku sukienek, ale też nadają nam nieco dziewczęcego kolorytu i pozwalają na dowolne wykorzystanie dodatków. Sprawdzą się na gołych nogach czy też w zestawieniu z obowiązkowo białymi skarpetkami. Możemy też do nich założyć pończochy czy rajstopy, choć te powinny być raczej utrzymane w jasnych barwach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest więc nie tylko komfort pań, ale możliwość wyboru wielu formuł i schematów.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »