Czy warto kupować opony całoroczne?

Czy warto kupować opony całoroczne?

Opony całoroczne w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów z całej Polski. Są łatwo dostępne, solidne a ci, co się na nie zdecydowali — nie wyobrażają sobie już bez nich życia. Czy warto kupować opony całoroczne? Jakie są ich plusy i minusy? Zapraszam poniżej.

Zalety opon całorocznych

Wielu klientów chwali opony całoroczne za komfort i poczucie bezpieczeństwa, które im dają o każdej porze roku. Kierowcy uważają, iż na takich oponach jeździ się zdecydowanie lepiej i przyjemniej. Nie wymagają co kilka miesięcy wymiany (co daje oszczędności) oraz składowania tych aktualnie nieużywanych. Dużo kierowców również jest zdania, iż opona całoroczna jest dużo mocniejsza i solidniejsza od jej sezonowych zamienników. Opony samochodowe całoroczne świetnie sprawdzają się u kierowców, którzy niewiele jeżdżą. To doskonały zakup szczególnie dla tych, którzy swoją jazdę samochodem ograniczają do kilku/ kilkunastu kilometrów dziennie — zazwyczaj po mieście.

Wady opon całorocznych

Opony samochodowe całoroczne występują w różnych przedziałach cenowych. Klienci mogą wybrać zarówno ten tańszy, średniej klasy, jak i droższy towar. Aktualnie opony całoroczne kojarzą się zazwyczaj z większymi kosztami, niż ich sezonowe odpowiedniki (zimowe lub letnie). Warto jednak w nie zainwestować, gdyż odchodzą nam koszty wymiany opon co kilka miesięcy oraz ich magazynowanie. Średniej jakości opona całoroczna to koszt już od około 100 – 120 zł za sztukę. Wyższy standard można kupić już od 200 do 250 zł za sztukę. Przed zakupem dobrze jest dokładnie przeanalizować, jakie trasy mają one przemierzać, jaki jest nasz styl jazdy oraz jakimi drogami najczęściej się poruszamy.

Jakie opony całoroczne kupić?

Na rynku istnieje tak szeroki wybór opon całorocznych, że klient naprawdę ma w czym wybierać. Różni producenci oraz wymiary (np. opony 13 cali, opony 14 cali, opony 15 cali, opony 16 cali, opony 17 cali, opony 18 cali, opony 19 cali, opony 20 cali, opony 21 cali) pozwalają klientom wybrać najodpowiedniejszy produkt do naszych potrzeb. Dodatkowo należy również zwrócić uwagę na takie cechy jak: długość drogi hamowania, poziom hałasu zewnętrznego, wyniki profesjonalnych testów, popularność wśród użytkowników, koszt zakupu, długość gwarancji czy trwałość bieżnika. Warto przy zakupie kierować się ich jakością, techniką naszej jazdy oraz mocą naszego samochodu. Jeżeli opony mają służyć użytkownikom przez naprawdę długi czasu, warto by były dobrej jakości, niezawodne oraz sprawdzonych i profesjonalnych producentów. Przed zakupem można też wybór skonsultować z fachowcami. Wiele sklepów stacjonarnych, jak i internetowych posiada w swoich szeregach osoby, które chętnie doradzą, na jaki asortyment warto postawić.

Czy warto kupować opony całoroczne?

Jak wynika z powyższego — zdecydowanie tak. Opony samochodowe całoroczne to nie tylko inwestycja, która jest opłacalna i komfortowa, ale to również wygoda i lepsza jakość jazdy dla kierowców, którzy takie opony posiadają. Nie trzeba pamiętać o okresowej wymianie, więc można bezpiecznie poruszać się przy ich pomocy cały rok. Warto jednak postawić na opony uniwersalne, które posiadają dobre parametry oraz są wysokojakościowe. Wielu sprawdzonych producentów oferuje takie opony w naprawdę atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.
Takich zakupów należy jednak dokonywać w miejscach sprawdzonych, gdzie mamy pewność, iż towar podlega gwarancji, a sprzedawany asortyment jest dobry i był przechowywany z wszelką dbałością i starannością.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »