5 gadżetów, które przydają się trakcie biegania

5 gadżetów, które przydają się trakcie biegania

W Polsce biega wiele osób, bieganie jest sportem tanim, niewymagającym większego nakładu. Dla każdego bieganie jest czymś innym, jedni w ten sposób walczą z nadwagą, inni z depresją, ktoś biegając, pokonuje problemy sercowe, a jeszcze inni biegając zapominają o swoich problemach w pracy. Bieganie daje kondycję, pozwala się wyluzować i pomaga pokonać swoje własne słabości.
Niby do biegania nie potrzeba wiele, są jednak akcesoria biegacza, które sprawią mu radość.

5 GADŻETÓW KAŻDEGO BIEGACZA

  • Zegarek z pulsometrem

Biegając w towarzystwie dobrego zegarka z pulsometrem, można dokładnie monitorować pomiary ciśnienia i pulsu. Tego rodzaju zegarki potrafią wskazać prędkość biegacza, mierzyć przebyty dystans oraz pilnować założonej strefy biegania. Dzisiaj taki zegarek może być w formie opaski założonej na nogę lub rękę. Zegarek ma także funkcje kompasu, wysokościomierza, termometru lub barometru. Większość biegaczy nie rozstaje się z tego rodzaju zegarkiem podczas biegania.

  • GPS

Współcześni biegacze biegają także z GPS-em. To nowoczesne urządzenie jest małe, ale bardzo dużo potrafi. Zapamiętuje trasę, którą przebiegnie biegacz, a następnie można trening odtworzyć na monitorze komputera, wraz z parametrami biegu na poszczególnych odcinkach.
Tego rodzaju gadżety dla biegacza to jedne z najnowocześniejszych przedmiotów.

  • Odtwarzacz MP3

Jak wyruszyć w bieg bez odtwarzacza MP3? Słuchawki są raczej niebezpieczne dla biegacza, ponieważ nie słyszy on co dzieje się naokoło niego. Jednak bieganie połączone ze słuchaniem muzyki w czasie treningu jest bardzo przyjemne. Bardzo wygodne są małe odtwarzacze z klipsem, ważą one kilkadziesiąt gramów i można je przypiąć do ubrania.

  • Czapka i odpowiednia kurtka na pochmurne dni

Każdy biegacz ucieszy się ze specjalistycznej czapki przeznaczonej dla biegacza. Specjalna czapka to czapka z wbudowanymi słuchawkami. Ci, którzy mają problem z kabelkami od słuchawek, ucieszą się z takiej czapki najbardziej. Czapka pozwala słuchać muzyki, ale także bardzo dobrze chroni głowę i uszy przed wiatrem i zimnem podczas treningu.
Czapka jest wyposażona w akumulator ładowany przez USB, dodatkowo ma specjalną szlufkę na lampkę.

Dobra kurtka dla biegacza jest lekka i równocześnie chroni go przed zimnem. Kurtka powinna być wodoodporna, czyli dobra kurtka to zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy oddychalnością, a wodoodpornością. Kurtka ma na dole specjalny ściągacz, by zabezpieczyć biegacza przed wiatrem i zimnym powietrzem, ma dwie kieszenie, wygodny kaptur i szeroki kołnierz.
Kurtka może być w każdym kolorze i posiada dodatkowo elementy odblaskowe.

  • Specjalna lampka do zadań specjalnych

Lampkę zakłada się na głowę, najlepiej jest wybrać taką, która emituje duży snop światła. Korzystając z tego rodzaju lampki, biegacz uniknie kontuzji, znacznie podniesie swój komfort i usprawni treningi w terenie po zmroku. W lampkach tego typu przewidziano zmianę kierunku wiązki w pionie lub do przodu, aby dostosować ją do biegu na wzniesieniach lub po prostej drodze.

Opisane powyżej gadżety do biegania na pewno ucieszą każdego biegacza, a jego codzienny trening stanie się dzięki nim bezpieczniejszy i przyjemniejszy.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »