10 wskazówek, jak oszczędzać na jedzeniu

10 wskazówek, jak oszczędzać na jedzeniu

Jedzenie to rzecz jasna dla każdego z nas podstawowa życiowa potrzeba, dlatego jednocześnie z tym wiąże się to, że na jedzenie każdy z nas wydaje zarobione przez siebie pieniądze. Jednak często zastanawiamy się nad tym, jak będzie można skutecznie oszczędzać pieniądze, jakie wydaje się na jedzenie. Każdy z nas może znaleźć satysfakcjonujące dla siebie rozwiązania, dzięki którym będzie mógł przekonać się o tym, że oszczędzanie na jedzeniu rzeczywiście jest możliwe.

Unikaj jedzenia w mieście

Oczywiście, jeśli ktoś zastanawia się jak oszczędzać na jedzeniu, powinien w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, że koszty jedzenia na mieście są bardzo wysokie. Spożywanie posiłków w restauracjach zawsze wiąże się z wysokim rachunkiem za każde danie. Nie tylko musimy zapłacić za koszty tego, co jemy, ale również za lokal i obsługę, dlatego nie ma to sensu, jeśli ktoś chce na jedzeniu oszczędzać.

Kupuj z głową

Bardzo istotna kwestia to robienie z głową codziennych zakupów. Trzeba wybierać się na zakupy z listą, by nie kupować wszystkiego, co wpadnie nam do ręki, potem i tak takie jedzenie się bardzo często marnuje.

Nie chodź głodnym na zakupy

Istotne będzie również to, żeby na zakupy chodzić po jedzeniu. Jeśli będziemy głodni, w koszyku na pewno znajdzie się więcej produktów niż rzeczywiście chcieliśmy kupić.

Kupuj za gotówkę

Jeśli ktoś zastanawia się, jak oszczędzać na jedzeniu powinien pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie za gotówkę, unikanie płacenia kartą, by wiedzieć, ile tak naprawdę się wydaje.

Kupuj z dolnej półki

Kupując produkty z dolnych półek i ułożone najdalej możemy liczyć na to, że zaoszczędzimy. Na wysokości wzroku pojawiają się droższe produkty, a z przodu mniej świeże. To mechanizm każdego marketu.

Przygotowuj posiłki samodzielnie

Wszystko to, co będziemy kupować i będzie przetworzone, będzie droższe niż samodzielnie przygotowane. Najlepiej samodzielnie komponować posiłki ze świeżych produktów, wtedy zakupy będą tańsze.

Planuj posiłki

Warto planować sobie posiłki, jeśli chcecie spożywać w kolejnych dniach, dzięki temu będziecie mogli kupić większe zakupy potrzebnych produktów, w większych opakowaniach będzie można kupić taniej.

Kupuj produkty sezonowe

Przygotowując jedzenie, warto stawiać na produkty sezonowe, które kupi się taniej niż produkty, które w danym okresie roku nie są sezonowe i sprowadzane są np. z innych krajów.

Posiłki jednogarnkowe

Jeśli chcecie oszczędzać na jedzeniu, to dobrze zrobicie jeśli zdecyduje się na posiłki jednogarnkowe. Przygotowanie takich posiłków będzie tańsze niż np. porcjowanych mięs dla całej rodziny.

Oceń ten post
Poprzedni «
Następny »